Úno 03

Donnerskirchen

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Donnerskirchen je malinké městečko s 1720 obyvateli (k 1. lednu 2011) v Burgenlandu v okrese Eisenstadt v Rakousku. Maďarský název obce je trochu krkolomný a to Fertőfehéregyháza. Donnerskirchen se nachází v nadmořské výšce 193 metrů nad mořem. Asi 2 kilometry na východ od města už se nachází mokřady Neziderského jezera a za dalších 5 kilometrů začíná i hladina samotného jezera.

  

Oblast kolem Neziderského jezera a zdejší nížiny byly osídleny již v pravěku. Nedaleko od dnešního Donnerskirchenu stálo například středověké opidium. Později byla oblast začleněna do římské provincie Pannonia. První oficiální zmínka o Donnerskirchen pochází z roku 1659. Tehdy obci udělil císař Leopold I. některá důležitá práva. Po dlouhé století se o zdejší území také přelo Rakousko a Maďarsko.

  

Nejvýznamnější památkou městečka je kostel svatého Martina postavený roku 1676 knížetem Esterházy na malém kopečku nad městem. Jinak je Donnerskirchem hodně zajímavé městečko. Většina obce je totiž soustředěna kolem dvou hlavních ulic a to Hauptstrasse a Johannesstrasse (později Bergstrasse), takže má město tvar dlouhé úzké nudle. Severní část města je pak sevřená v malém údolíčku a obklopená lesem.

Více o Donnerskirchenu se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách www.donnerskirchen.at.

  

Panorama městečka Donnerskirchen

Napiš komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat