Srp 03

Město Pinkafeld

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Panorama Pinkfeldu

Pinkafeld je obec s 5 489 obyvateli (k 1.lednu.2011) v Burgenlandu v okrese Oberwart. Město nese jméno po říčce Pinka, která je přítokem Ráby. Pinkafeld leží v nadmořské výšce 399 metrů nad mořem blízko hranic se Štýrskem.

První písemné zmínky o obci pocházejí už z roku 860. Po téměř tisíc let pak bylo toto území považováno za součást Maďarska. Od samých počátků zde ale také vždy žila hodně početná německá menšina. Pinkafeld byl vždycky označován jako město řemeslníky a svobodných občanů. Díky tomu už v raném středověku získal mnoho městských práv například: trhu, výběru mýta nebo domovské právo.

Město si skutečně dokázalo podržet mnohé výsady a bylo v přízni mnoha císařů. Řemesla a podnikání zde vzkvétala a v 17. až 20. století se zde velmi dařilo textilnímu průmyslu. V moderní době se město přeorientovalo na moderní technologie a vzdělání. Sídlí zde například prestižní škola HTBLuVA Pinkafeld, která poskytuje vzdělání v technických oborech (stavebnictví, elektrotechnika, informační technologie).

  

Jinak co říci o městě? Centrum je poměrně pěkné, jsou tu jednoduší ale hezky opravené domky. Život se koncentruje kolem hlavních ulic směrem od řeky Hauptplatz a Rathausplatz a pak na příčné Haupstrasse. Spojnice těchto ulic je rozšířená do takového zahnutého náměstíčka. Velkou část města pak tvoří rezidenční domová zástavba. Nejvíc továren a průmyslu je pak soustředěno na jihu města.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách www.pinkafeld-online.at.

Tags:

Napiš komentář