Srp 03

Stegersbach město sportu

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Stegersbach je menší obchodní město s 2.492 stálými obyvateli (k 1.lednu 2010), nachází se v okrese Güssing v Burgenlandu. Nejblíže jsou odtud hranice se Štýrskem a to cca 5 kilometrů. Maďarský název vesnice je Szentelek. Historie obce sahá až do roku 1583, dějinné události jí ale povětšinou tak nějak míjely. Jedná se o klidné místo, které je určené především k odpočinku. Jsou zde lázně, akvapark nebo třeba také golfové hřiště.

  

Zajímavé je, že to všechno vzniklo relativně nedávno. První návrhy a plány lázní vypracoval teprve roku 1998 Gottfried Kumpf a stavělo a přestěhovávalo se hlavně v roce 2004 a 2008. Zdejší Golfové hřiště Stegersbach je největší v celém Rakousku! Mají tu také nový Sportovní stadión, který slouží především in-line bruslařům – hokejistům a také fotbalistům.

Stegersbach je zkrátka takové novodobé město sportu a relaxace. Přesto vám ale doporučíme i návštěvu jedné památky a to kostela Heilig-Geist-Kirche. Jedná se o velmi zajímavou stavbu, která má podobu hranaté šnečí ulity po kouscích se vysouvající k nebi.

Mnohem více o obci Stegersbach se můžete dozvědět z oficiálních stránek www.stegersbach.at.

  

Napiš komentář