O webu

Vítáme vás na cestovatelském webu Burgenland.cz.

Dostali jste se na stránky věnované jedné z devíti rakouských spolkových zemí a to Burgenlandu (také Burgenlandsko či Hradsko). Na tomto webu naleznete spoustu zajímavých i ryze praktických informací o této méně známé části Rakouska. Chceme vás seznámit se zdejší přírodou, krajinou, kulturou, historií, kuchyní, městy a tak dále. Zkrátka vám chceme představit Burgenland a případně vám přinést všechny potřebné informace potřebné k tomu, kdybyste se rozhodli tento kraj navštívit nebo zde rovnou strávit dovolenou.

Burgenland je velmi zvláštní a netypická země. Jedná se o nejvýchodnější stát, který se v úzkém pruhu rozkládá na hranici Rakouska a Maďarska. Také jde o třetí nejmenší rakouskou spolkovou zemi. A aby těch nej nebylo málo, tak je Burgenland i nejmladší zemí. Toto území bylo totiž dlouhou dobu předmětem sporů mezi Rakouskem a Uherskem (později Maďarskem) a k Rakousku bylo definitivně připojeno až roku 1921.

Burgenland má rozlohu 3.966 km² a pouhých 278.000 obyvatel.  Hlavním městem je Eisenstadt. Zajímavostí je, že zde žije početná menšina Chorvatů (údajně až 45 tisíc) a samozřejmě i menšina Maďarů.

Největší lákadlo této země je možné odvodit už z jejího názvu. Německý název Burgenland stejně jako česky Hradsko je odvozen od velkého počtu hradů, který se zde nachází. Země se může pochlubit zajímavou krajinou. Sever je rovinatý a nachází se zde Neziderským jezero, které je největší v Rakousku. Zatímco jih je kopcovitý s mnoha hrady a kláštery. Velké hory zde ale nehledejte, nejvyšší bod Geschriebenstein měří 884 m.n.m.

Zkrátka Burgenland je velice zajímavá spolková země, kterou se určitě vyplatí navštívit. Pokud jste dočetli až sem a skutečně uvažujete, že se sem vydáte, tak vám s tím snad pomohou i tyto stránky.

Příjemné čtení vám přeje

admin Vláďa Šubr

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat